partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea
Swarzędz

Gminne Dożynki w Paczkowie

Udostępnij

W sobotę, 29 sierpnia na terenie Paczkowa odbyły się Dożynki Gminne. Udział w dożynkach wzięli m.in. poseł na Sejm RP - Bożena Szydłowska, poseł na Sejm RP Stanisław Kalemba, wojewoda wielkopolski - Piotr Florek. Na mieszkańców czekało sporo różnorodnych atrakcji, m.in. wspólny poczęstunek, prezentacja sprzętu rolniczego i bogaty program artystyczny.

Wminioną sobotę Paczkowo dominowało. A to za sprawą organizowanychGminnych Dożynek, które przyciągnęły tłumy ludzi, którzychcieli nie tylko podziękować za szczęśliwe ukończenie żniw iprac polowych, ale także spędzić wspólnie czas z rodziną,znajomymi i sąsiadami.

Tegorocznaimpreza odbyła się jak zawsze w ostatni weekend wakacji akonkretnie w piękny, słoneczny, sobotni dzień 29.08.2015. Całośćrozpoczął barwny korowód, który przeszedł ulicami wsi i dotarłdo ołtarza, na którym delegacje z sąsiednich aglomeracji na czelez sołtysami złożyli wieńce dożynkowe. Gości powitaliStarostowie: Janusz Pokorski i Renata Bartkowiak. Mszę Św.poprowadził ksiądz Proboszcz Aleksander Brzeziński. Istotnympunktem programu był tradycyjnie obrzęd dożynkowy, który w tymroku wykonał zespół POLIGRODZIANIE. Artyści w przepiękny sposóbpokazali cały proces od siewu do zbiorów. Po obrzędzie przyszłapora na przemówienie Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz MarianaSzkudlarka oraz zaproszonych gości. Głos zabrali między innymi:Poseł Stanisław Kalemba, Poseł Bożena Szydłowska oraz WojewodaPiotr Florek.

Następnie na scenie zagościła SwarzędzkaOrkiestra Dęta dając piękny koncert oraz Sekcja RegionalnaOlszyna. W międzyczasie mieszkanki Paczkowa częstowały pysznymiwyrobami cukierniczymi, dając radość i zadowolenie wszystkimłasuchom.

Kolejnympunktem programu był występ młodzieży z Sekcji Piosenki OśrodkaKultury z Kingą Kielich na czele wraz z profesjonalnymi muzykami.Zabrzmiały rytmy bałkańskie, latynoskie, które zaraziłypubliczność sporą dawką energii. Po pokazie wokalnym przyszłapora na taniec. Najnowszy repertuar zaprezentowały dzieci z SekcjiTańca Ośrodka Kultury z prowadzącą Mileną Maciejewską. Pogodzinie 20 na scenie zagościł Kabaret Afera, zarzucającpubliczność pełnym humoru programem. Emocje rosły z występu nawystęp, a na placu przy byłej szkole w Paczkowie zrobiło sięciasno. Gdy na scenie pojawił się zespół SHANTEL ekscytacjasięgała zenitu. Młodzi muzycy dali pełen pozytywnej energiikoncert. Dostarczyli dużej dawki dobrego humoru, bawiąc tym samymkażde towarzystwo. Imprezę Dożynkową zakończyli DJe z MC Radio:Sebastian Kończak i Leszek Łukomski. Podczas MC Party wybrzmiewałynajbardziej taneczne rytmy, można było wygrać koszulki, torby,parasole oraz słuchawki i pendrive. Dodatkowo coś czego jeszcze naDożynkach nie było - połączyliśmy się na żywo z MC Radio! Tobyła wspaniała zabawa!

PodczasDożynek nie mogło zabraknąć atrakcji dla najmłodszychuczestników: były darmowe zajęcia z animatorem, dmuchany zamek izjeżdżalnia, trampolina, basen z piłeczkami i dmuchany dart.

Serdeczniedziękujemy tegorocznym organizatorom Święta Plonów: RadzieSołeckiej Wsi Paczkowo. Wszystkim mieszkańcom za włożenie serca wprzygotowania i za piękne zdobienia. Zakładowi GospodarkiKomunalnej za porządek, Policji i Straży Miejskiej Swarzędza zabezpieczny przebieg imprezy. Firmie ochroniarskiej orazzabezpieczeniu medycznemu. Ludziom dobrej woli wspierającym tęuroczystość za to, że dzięki nim wszystko udało się pięknie!

Fot.Henryk Błachnio

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.