partnerzy partner - SM Swarzędz partner techniczny - Inea
Swarzędz

Komunikat nr 13 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz

Komunikat nr 13 Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
Udostępnij

Według oficjalnych danych na godz. 14:00 w piątek, 20 marca na terenie naszej gminy 48 osób (26 adresów) objętych jest kwarantanną domową. Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziłem zakaz korzystania z urządzeń sportowych i rekreacyjnych (boiska, siłownie zewnętrzne, place zabaw, skatepark etc.).

Szanowni Państwo! Wzorem ostatnich dni również dziś odbyliśmy video-konferencję w ramach Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Poniżej przekazuję kolejne aktualne informacje dotyczące zagrożenia koronawirusem.

► Według oficjalnych danych na godz. 14:00 w piątek, 20 marca na terenie naszej gminy 48 osób (26 adresów) objętych jest kwarantanną domową. W większości przypadków chodzi o osoby, które powróciły z zagranicy i zobowiązane zostały do pozostania na obserwacji w domu. Dotychczas nie odnotowano na terenie gminy Swarzędz żadnego potwierdzonego przypadku zachorowania z powodu koronawirusa.

► Dla Państwa bezpieczeństwa wprowadziłem zakaz korzystania z urządzeń sportowych i rekreacyjnych (boiska, siłownie zewnętrzne, place zabaw, skatepark etc.). Powodem sa, oczywiście, względy sanitarne. Bardzo proszę o stosowanie się do tych, koniecznych niestety, ograniczeń i dopilnowanie, aby zakazu przestrzegały dzieci i młodzież.

► Cały czas obowiązuje nas zasada „Zostań w domu" - nie wychodź, jeśli nie musisz, unikaj kontaktów.

► W domu bezwzględnie pozostawać muszą osoby poddane kwarantannie. Apeluję do Państwa o odpowiedzialne zachowanie, natomiast Policja przypomina, że za łamanie zasad odbywania kwarantanny będzie kierować wnioski do sądu. Kara wynosi 5000 zł.

► Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu pomaga osobom chorym, seniorom, oraz poddanym kwarantannie. Chodzi tu zwłaszcza o zaopatrzenie w żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Szczegółowe informacje znajda Państwo pod adresem https://opsswarzedz.pl/

OPS oferuje także pomoc psychologiczną - proszę zajrzeć TUTAJ

► Starostwo Powiatowe w Poznaniu informuje, że istnieje możliwość składania wniosków o rejestrację pojazdu drogą elektroniczną, za pośrednictwem poczty ePUAP. Szczegółowe informacje znajdą Państwo TUTAJ.

► Na prośbę ZM GOAP przekazuję  Państwu komunikat w sprawie odpadów z kwarantanny:  Główny Inspektor Sanitarny informuje, że odpady wytwarzane w gospodarstwach domowych przez osoby objęte kwarantanną oraz w innych miejscach wyznaczonych do odbywania przez osoby kwarantanny, należy traktować jako odpady komunalne.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz

Marian Szkudlarek

źródło: swarzedz.pl

Zobacz również:

Zobacz wszystkie
Zamknij X
Nasza strona korzysta z ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.